субота, 14. април 2012.

Real se mučio, ipak bez iznenađenja na ''Bernabeu''

Znatno teže nego što se očekivalo lider Primere na svom terenu savladao ekipu Hihona, pretposlednju na tabeli.
U utakmici 33. kola Primere, fudbaleri Reala savladali su na svom ''Santjago Bernabeu'' ekipu Hihona rezultatom 3:1 i napravili još jedan značajan korak ka šampionskoj tituli.

Ekipa Žozea Murinja je tek u poslednjih petnaestak minuta uspela da slomi otpor gostiju koji su večeras ostavili sasvim solidan utisak.

Hihon je poveo posle pola sata igre, kada je De las Kuevas bio precizan sa bele tačke. Sedam minuta kasnije Iguain je izjednačio na 1:1 i taj rezultat je ostao na snazi sve do 73. minuta.

A onda je Kristijano Ronaldo na pravi način iskoristio odličan centaršut Di Marije, glavom poslao loptu u donji desni ugao gola gostiju, a ona se od stative odbila u mrežu - 2:1.

Osam minuta kasnije, svaku dilemu je otklonio Karim Benzema posle asistencije Mesuta Ozila.

U finišu meča trijumf Reala mogao je da bude i ubedljiviji, ali Benzema i Pepe nisu uspeli da još koji put zatresu mrežu gostiju.

Uoči večerašnjeg duela Levantea i Barselone, Real u odnosu na Katalonce ima sedam bodova prednosti.